Rzędna terenu z mapy

Tu poruszamy tematy związane z programem Profil Koordynator
ellesin
YouTube:
Miejscowość: Szczecin
e-mail:
Kontaktowanie:

Rzędna terenu z mapy

Postautor: ellesin » czwartek 12 lis 2020, 12:28

Dzień dobry wszystkim.

Mam problem z pobraniem rzędnej terenu z mapy dla dowolnego węzła np na sieci kanalizacyjnej.
Podczytana mapa ma określone punkty o numeracji od 1 do 500 zawierające współrzędne X, Y, Z.
Przed podczytaniem mapy w cadzie ustawiłem w ustawieniach rysunkowych F3 SNAP tylko punkt.
Punkty wysokościowe zawierające X,Y,Z umieściłem na warstwie punkty. Wczytałem mapę do koordynatora i w strukturze warstw ustawiłem warstwę punkty jako teren istniejący, ale nie zostało to zaimportowane tak jak to jest w przypadku importowania kolizji.
Po wybraniu edytor/edytuj/teren zaznaczyłem rzędną i rzędną z mapy. Najeżdżam na rzedną którą chcę pobrać np punkt 1 i podświetla mi się punkt 1, zamiast rzędnej przypisanej do tego punktu. Co robię źle? Czy może ktoś przedstawić krok po kroku jak pobierać rzędne terenu z mapy?

Z góry bardzo dziękuję.

gharalion
YouTube:
Miejscowość: Ruda Śląska
e-mail:
Kontaktowanie:

Re: Rzędna terenu z mapy

Postautor: gharalion » wtorek 17 lis 2020, 15:52

Żeby program zaimportował rzędną automatycznie, to rzędna musi być przedstawiona w postaci linii przecinającej się z naszą siecią - na przykład poprzez warstwice czy siatkę trójkątów.

Wróć do „PROFIL KOORDYNATOR 8”